W „polskim” meczu rozegranym w ramach 21. kolejki Bundesligi, 1. FSV Mainz 05 Eugena Polanskiego zremisowało z zespołem Artura Sobiecha – Hannoverem 96 1:1 (1:0). Polscy piłkarze mieli udział przy obu golach.

Od pierwszych minut na boisku oglądaliśmy Polanskiego. Reprezentant Polski już w 7. minucie zaliczył asystę przy bramce pozyskanego z Borussii Dortmund Mohameda Zidana.

Prowadzenie Mainz utrzymywało się prawie przez całe spotkanie, dlatego trener gości Mirko Slomka zdecydował się dokonać zmian. W 85. minucie Konstantina Rauscha zmienił Sobiech.

W doliczonym czasie gry to właśnie polski napastnik strzelił bramkę na wagę remisu dla Hannoveru. Były piłkarz Polonii Warszawa wykorzystał podanie Karima Hagguiego i zdobył swojego pierwszego gola w 2012 roku.