Mariusz Sobala od 7 stycznia jest testowany przez czeski klub MFK Karviná. Polak wystąpił w sparingowym meczu drugoligowca i strzelił bramkę. Trafienie dołożył także 18-letni napastnik Jakub Legierski.

Dziesiąta drużyna Druhej Ligi mierzyła się z Sigmą Ołomuniec. Testowany pomocnik FK Slavii Orlová-Lutyně oraz młodzieżowy reprezentant Polski grali przez całą pierwszą połowę. Sobala otworzył wynik w 3. minucie. W 24. indywidualną akcją popisał się Legierski i podwyższył rezultat na 2:0.

Pięć minut później kontaktowe trafienie zaliczył Martin Doležal. W 34. minucie trzecią bramkę strzelili gospodarze. Na listę strzelców wpisał się David Mikula. Jeszcze przed przerwą do siatki ponownie trafił  Doležal. Mecz zakończył się remisem 3:3, gdyż po zmianie stron gola zdobył jeszcze Martin Hála.

Sobala pod koniec listopada był testowany przez Zagłębie Sosnowiec, a Legierski jesień spędził na wypożyczeniu w FC Hlučín.

MFK Karviná – Sigma Ołomuniec 3:3 (3:2)