fortuna

Smuda poprowadzi ostatni zespół 2.Bundesligi!

Franciszek Smuda po tym jak zakończył pracę z reprezentacją Polski związał się z ostatnim zespołem 2.Bundesligi  SSV Jahn Regensburg. Smuda poprowadzi beniaminka Bundesligi do końca sezonu.

Były selekcjoner Biało-Czerwonych związał się z beniaminkiem 2.Bundesligi półrocznym kontraktem. W razie utrzymania zespołu na zapleczu, popularny „Franz” otrzyma szanse prowadzenia zespołu w przyszłym sezonie.

Zespół z Ratyzbony plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli, a do miejsca gwarantującego utrzymanie traci siedem punktów.

Tuż po zakończeniu finałów ME Smuda zapowiadał dłuższy rozbrat z trenerką jednak on sam wielokrotnie w mediach wspominał o zainteresowaniu jego osobą ze strony klubów z Bliskiego Wschodu jak i z zachodu Europy jednak zastrzegał, że w tym czasie takie oferty go nie interesują. Kilka dni temu 64-letni trener w jednym z wywiadów zapowiedział, że chciałby powrócić do pracy nawet gdyby miał prowadzić klub trzecioligowy.

Jak się okazało trener który słynął z rzucania słów na wiatr tym razem nie okazał się gołosłownym i podjął pracę w II lidze niemieckiej.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.