fortuna

Smuda o szansach Piszczka na Real

Zdaniem selekcjonera reprezentacji narodowej Franciszka Smudy, Łukasz Piszczek nie tylko szanse na sam transfer do Realu Madryt, ale może być pewien gry w pierwszym składzie.

Smuda wypowiedział się na temat spekulacji transferowych związanych z przejściem Łukasza Piszczka z Borussii Dortmund do Realu Madryt ma łamach „Rzeczpospolitej”. W wywiadzie wyraził przekonanie, że zawodnik znajdzie miejsce w pierwszym składzie drużyny Jose Mourinho.

– On tam na pewno będzie grał w pierwszym składzie – powiedział z przekonaniem Smuda. – Łyka wszystkich konkurentów, wciąga ich nosem. Wiem, że dla każdego piłkarza Real Madryt brzmi jak bajka, ale Piszczek tam pasuje. Ten piłkarz nie powinien mieć kompleksów.

Sam zainteresowany odniósł się do informacji o rzekomym zainteresowaniu Los Blancos z rezerwą. W wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” zawodnik stwierdził, że z deklaracjami poczeka na konkretną ofertę ze strony mistrzów Hiszpanii. Agent zawodnika ujawnił, że ewentualna oferta opiewałaby na €10,000,000.

W tym samym wywiadzie trener Smuda pokusił się także o komentarz w sprawie Roberta Lewandowskiego, którego także namierzać mają Królewscy. Zauważa, że w razie przejścia zawodnik musiałby rywalizować o włączenie do pierwszego składu, co miało miejsce wcześniej w Borussii.

– Jeśli zdecydowałby się zmienić klub, nie dostanie koszulki z numerem „9” za darmo, znowu będzie musiał walczyć o miejsce w składzie od początku – powiedział. – Jestem pod wrażeniem tego, jak gra. Wszyscy oglądaliśmy finał Pucharu Niemiec. Decyzja należy jednak do niego i na pewno nie będzie łatwa. Może w Dortmundzie jeszcze się rozwinąć, ale równie dobrze może potrzebować nowego impulsu – dodał.

Polska rozegra spotkanie inaugurujące Euro 2012 z Grecją. Zakłady internetowe przewidują zwycięstwo Polski, dając Grekom niemal dwukrotnie mniejsze szanse. Relacja na żywo będzie dostępna na antenie TVP, początek 8 czerwca o 18:00.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.