Euzebiusz Smolarek od ponad dwóch tygodnii nie jest piłkarzem Al-Khor SC. Katarski klub rozwiązał kontrakt z byłym reprezentantem Polski z powodu przekroczenia limitu obcokrajowców w zespole.

W piątek w polskich mediach pojawiła się informacja, że Smolarek zdobył swoją czwartą bramkę w Qatar Stars League. Szybko zaprzeczyliśmy tym doniesieniom i poinformowaliśmy, że strzelcem gola dla Al-Khor SC był Madson, który zagrał w koszulce z numerem 11, z którym dotychczas występował Polak.

Jak informuje dzisiejszy „Przegląd Sportowy” Smolarek nie mógł trafić do siatki, bo był już wtedy wolnym piłkarzem. Do odejścia polskiego napastnika doprowadził właśnie Madson, który trafił do katarskiego klubu z Santosu. Z racji tego, że w tamtejszej lidze limit obcokrajowców w zespole wynosi trzech piłkarzy, to jeden z obecnych zawodników musiał odejść i padło na Polaka.

– To prawda, że Smolarek rozwiązał kontrakt z naszym klubem. Podjęliśmy taką decyzję, bo w tutejszej lidze można mieć tylko trzech profesjonalnych zagranicznych graczy. A mnie bardziej potrzebny był rozgrywający. Smolarek jest zaś raczej napastnikiem. A my chcemy mieć po jednym zawodowcu w każdej formacji, obronie, drugiej linii i ataku. W ataku mamy już zawodnika – potwierdził informacje „Przeglądu Sportowego” trener Al-Khor SC Alain Perrin.

Smolarek był piłkarzem Al-Khor SC od lata 2011 roku. W tym czasie zagrał w 9 meczach w Qatar Stars League, w których strzelił 3 bramki. Dodatkowo dwa trafienia dołożył w rozgrywkach Pucharu Ligi.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.