Euzebiusz Smolarek trzy tygodnie temu rozwiązał kontrakt z Al-Khor SC. W rozmowie z „Super Expressem” zdradził, dlaczego odszedł z katarskiego klubu i zapewnił, że na pewno nie wróci do Polonii Warszawa.

– Rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron. Jest w niej klauzula, która zabrania mi ujawniania powodów rozstania. Nie chodziło o moją formę, bo grałem i strzelałem gole. W Europie pewnie by się niektórzy zdziwili powodem odejścia, ale, jak mówię, nie mogę ujawniać szczegółów – powiedział piłkarz w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Smolarek nie wyklucza powrotu do Polski. Zdradził jednak, że nigdy nie zagra już w Polonii.

– Nigdy nie powiedziałem, że nie wrócę do Polski. Pewne jest tylko to, że już nigdy nie zagram w Polonii Warszawa. Jeden pobyt w tym klubie zdecydowanie wystarczy. No, ale to przecież niejedyny zespół w Ekstraklasie – stwierdził 31-latek.

Tymczasem nowego napastnika poszukuje inny stołeczny klub – Legia. Były reprezentant Polski przyznał, że gdyby otrzymał ofertę, na pewno by ją rozważył.

– Takich deklaracji nie powinno się składać poprzez prasę, ale wiadomo, że ofertę Legii należałoby potraktować bardzo poważnie. Mieszkałem już w Warszawie, czułem się tu bardzo dobrze, więc nie ma żadnych przeciwwskazań, abym tu wrócił… – zakończył Smolarek.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.