fortuna

Śląsk wydał oświadczenie ws. Marcina Kowalczyka

Informowaliśmy dzisiaj, że Marcin Kowalczyk najprawdopodobniej podpisał kontrakt z Wołgą Niżni Nowogród. Na oficjalnej stronie Śląska Wrocław pojawiło się oświadczenie w tej sprawie.

– Podczas spotkania Marcin Kowalczyk został poinformowany o przedłużeniu umowy wiążącej go ze Śląskiem Wrocław o dwa lata. Oświadczenie takie zostało złożone na podstawie zapisów kontraktu zawartego w ubiegłym roku pomiędzy zawodnikiem a klubem – twierdzi Śląsk Wrocław.

– Podczas spotkania Marcin Kowalczyk – wbrew informacjom przekazywanym dzisiaj mediom przez jego agenta – nie poinformował o wcześniejszym podpisaniu przez niego umowy z jakimkolwiek innym klubem, wobec czego zdaniem Śląska nowy kontrakt wszedł w życie, a informacja o jego zawarciu została przekazana opinii publicznej – wyjaśnia mistrz Polski sezonu 2011/2012.

– W najbliższych dniach Śląsk Wrocław będzie oczekiwał przekazania oficjalnych dokumentów potwierdzających fakt wcześniejszego zawarcia umowy z innym klubem przez Marcina Kowalczyka – kończy swoje oświadczenie Śląsk.

Na ten temat wypowiedział się także prezes Śląska Wrocław – Piotr Waśniewski.

Marcin Kowalczyk nie musiał niczego podpisywać. Zgodnie z zapisami w kontrakcie, wystarczyło, że został poinformowany o tym, że jego umowa ze Śląskiem została przedłużona. Gdybym wiedział o tym, że wcześniej związał się z innym klubem, absolutnie nie wydawałbym oświadczenia, ale zawodnik mnie o tym fakcie nie poinformował – twierdzi Waśniewski.

Prezes Śląska wyjaśnia również, że jeśli Kowalczyk faktycznie podpisał kontrakt z Wołgą to nie można już tego zablokować.

– Będę oczekiwał teraz, żeby poprzez zawodnika, menedżera czy federację ustalić datę podpisania kontraktu z Wołgą. Jeśli faktycznie jest to 23 maja – w porządku, pan Kowalczyk jest piłkarzem innego klubu i ja wówczas nie mam z tym problemu – kończy Waśniewski.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.