Zakończyło się pierwsze spotkanie dwudziestej ósmej kolejki pierwszej Bundesligi, w której walczące o utrzymanie- Hoffenheim podejmowało Fortunę Düsseldorf. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 3:0 (1:0).

W składzie „Wieśniaków”- niespodziewanie szansę otrzymał Eugen Polanski, który pojawił się w pierwszym składzie. Był to powrót do składu reprezentanta Polski, który w ostatniej serii gier nie znalazł się w kadrze meczowej.

Był, to bardzo słaby mecz w wykonaniu siedemnastokrotnego reprezentanta Polski. Defensywny pomocnik notował dużą liczbę prostych strat piłki, co pozyskanemu za trzy miliony euro piłkarzowi nie powinno się przytrafić.

Z każdą upływającą minutą piątkowego spotkania u byłego gracza Mainz było widać braki kondycyjne, co skutkowało brakiem powrotu za piłkarzem ekipy gości.

Zdeterminowane mecz rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych piętnastu minutach zdominowali graczy Fortuny. Efektem przewagi w jedenastej minucie gola na 1-0, strzelił Roberto Firmino. Po tej bramce spotkanie się wyrównało, pomimo sytuacji bramkowych zawodnicy beniaminka Bundesligi nie zdołali wyrównać i pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Hoffenheim.

Przez trzydzieści minut drugiej połowy spotkania- gospodarze rozpaczliwie bronili się przed stratą bramki. Od 60. minut coraz bardziej widoczne było dobre przygotowanie fizyczne graczy Fortuny nad podopiecznymi Gisdola.

Kiedy można było spodziewać się gola na wyrównanie, zrobiło się 2:0 dla „Wieśniaków”. Po rzucie rożnym futbolówkę do własnej bramki uderzeniem głową posłał Lambertz.

Dzieła zniszczenia na Fortunie Düsseldorf pokonał w 94. minucie Volland, który po fenomenalnej asyście Salihović’ia strzelił piłkę do pustej bramki rywala.