Miłą niespodziankę swoim kibicom w dniu dzisiejszym sprawili piłkarze Leicester City. Lisy w spotkaniu 19. kolejki Premiership pokonały na wyjeździe Hull City 1:0 (1:0). Gola na wagę trzech punktów dla gości w pierwszej połowie strzelił Riyad Mahrez.

Nie od dziś wiadomo, że w piłce nożnej najważniejsza jest skuteczność i to zaprezentowali zawodnicy beniaminka. Z przebiegu niedzielnego spotkania można wysunąć takie wnioski, że bardziej na cenne zwycięstwo zasłużyli piłkarze Hull City, którzy prowadzili grę i do objęcia prowadzenia w tej konfrontacji zabrakło skutecznego wykończenia.

Tego, co nie potrafili zrobić gospodarze, dokonali gracze gości, którzy wykorzystali stratę piłki przez „Tygrysy””. Futbolówka została zgrana do Mahreza, który swoim uderzeniem pokonał bramkarza drużyny Hull. Dużo pracy w tym meczu miała formacja defensywna gości, w której od początku meczu pojawił się były reprezentant Polski, Marcin Wasilewski.  Polak spędził na placu gry pełne 90 minut.

„Lisy” umiejętnie się broniły, czym udało im się utrzymać to skromne zwycięstwo do zakończenia meczu. Dzięki temu beniaminek mógł sobie dopisać trzy punkty do ligowej tabeli. To nie pomogło, aby Leicester City opuściło ostatnie miejsce w ligowym zestawieniu w sezonie 2014/15.