fortuna

Skorża wrócił do Polski

Były szkoleniowiec Wisły Kraków i Legii Warszawa Maciej Skorża wrócił do Polski i jak sam twierdzi, w najbliższym czasie chce odpocząć od ławki trenerskiej, i nie zamierza podejmować pracy w żadnym klubie.

Polak był trenerem Al-Ittifaq Dammam przez jeden sezon. Z klubem z Arabii Saudyjskiej zajął szóste miejsce w rozgrywkach ligowych. Prezes saudyjskiego zespołu proponował mu nową umowę, jednakże Skorża zadecydował, że nie chce wiązać swojej przyszłości z tym klubem. W wywiadzie udzielonym zaraz po zakończeniu pracy z Al-Ittifaq przyznał, że ciężko mu było przyzwyczaić się do kultury panującej w Arabii Saudyjskiej.

Maciej Skorża nie zamierza jednak zmarnować wolnego czasu i pomimo tego, że nie chce rozpoczynać pracy w nowym klubie, chce wykorzystać przerwę na doskonalenie swojego trenerskiego warsztatu.

– Miniony sezon był dla mnie intensywny i bogaty w przeżycia. Teraz chcę zwolnić i poświęcić czas swoim bliskim. Myślę o kilku podróżach po Europie, aby przyjrzeć się pracy innych trenerów i jak najlepiej przygotować się do kolejnego etapu swojej pracy – powiedział w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” Skorża.

Skorża ostatnio wiązany był z zespołami Jagielonii Białystoki Lechii Gdańsk.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.