Zawodnik Górnika Zabrze Łukasz Skorupski latem prawdopodobnie opuści Polskę. 20-letni bramkarz wzbudził zainteresowanie klubów z Bundesligi. Młodego Polaka obserwują także angielskie zespoły.

Skorupski z pewnością rozegrał najlepszą rundę w całej swojej karierze. Zagrał w 16 meczach w T-Mobile Ekstraklasie, w których wpuścił 19 bramek, co jest niezłym wynikiem jak na klub z dolnej części tabeli.

Dzięki dobrej postawie wzbudził zainteresowanie wielu drużyn, w tym m. in. Wisły Kraków. Do transferu jednak nie doszło, ale odejście młodego bramkarza z Górnika Zabrze jest tylko kwestią czasu.

– Skorupski odejdzie zapewne za pół roku. Jest poważne zainteresowanie nim ze strony zachodniego klubu, który chce Łukasza pozyskać latem – powiedział Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza, które jest głównym udziałowcem Górnika.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” Skorupskiego obserwują kluby z Bundesligi i angielskiej Premier League. Na razie nie wiadomo ile pieniędzy za swojego zawodnika będą chcieli otrzymać w Zabrzu, ale pewnością zachodnie kluby nie będą mieć z tym problemów.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.