Konyaspor Kulübü przegrało z Caykurem Rizespor 1:3 (1:1) w meczu 26. kolejki tureckiej Bank Asya 1. Lig. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Marcin Robak, dla którego było to siódme trafienie w obecnym sezonie.

Polski napastnik w 15. minucie strzelił gola z rzutu karnego wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Radość piłkarzy Konyasporu nie trwała długo, bowiem już trzy minuty później wyrównał Murat Sözgelmez.

Taki wynik utrzymywał się prawie do końca spotkania. Dopiero w 85. minucie po golu Ramazana Durdu było 2:1 dla gości. Gospodarze starali się wyrównać i rzucili wszystkie siły do ataku. W doliczonym czasie gry nadziali się jednak na kontrę Caykuru, którą wykorzystał Severin Brince Bikoko.

Robak grał od pierwszej do ostatniej minuty. W barwach Konyasporu cały mecz rozegrał także bramkarz Mariusz Pawełek.