Robert Lewandowski utrzymuje się w czołówce strzelców Bundesligi. W dzisiejszym, wygranym przez Bayern Monachium 4:0 (0:0) meczu z Augsburgiem, Polak powiększył swój dorobek do siedmiu ligowych trafień.

Klub, który niespodziewanie przed tą kolejką zajmował miejsce na podium niemieckiej ekstraklasy, dzielnie bronił się w starciu z mistrzem kraju. Bawarczycy dobrze dysponowanego Alexandra Manningera zdołali pokonać dopiero w drugiej połowie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Francka Ribéry’ego zamienił na gola Mehdi Benatia. Bardzo szybko goście strzelili drugą bramkę. Swoją firmową akcją popisał się Arjen Robben. Holender otrzymał piłkę znajdując się na prawym skrzydle, przełożył ją na lewą nogę i umieścił idealnie przy prawym słupku bramki strzeżonej przez golkipera Augsburga.

W 68. minucie Bastian Schweinsteiger podał do Roberta Lewandowskiego, a kapitan reprezentacji Polski precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego pokonał doświadczonego Austriaka. Rezultat starcia ustalił Robben, który ma na koncie już 8 ligowych trafień.