Dawid Kownacki strzelił jedną z bramek dla Sampdorii Genua w wyjazdowym meczu 20. kolejki włoskiej Serie A z Benevento Calcio. Asystę przy jego trafieniu zanotował Karol Linetty. Polscy zawodnicy, podobnie jak ich koledzy z drużyny nie będą jednak dobrze wspominali rywalizacji z ostatnią drużyną w tabeli włoskiej ekstraklasy. Wszystko dlatego, że przegrali z nią 2:3. Dla Benevento było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie 2017/2018.

Porażkę Sampdorii z Benevento należy traktować w kategoriach niespodzianek. Gospodarze sobotniej potyczki przez wielu już zostali skreśleni z walki o utrzymanie w Serie A, z kolei Sampdoria znajduje się w górnej połówce tabeli z realnymi szansami na zajęcie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach w kolejnym sezonie.

Jeśli chodzi o Polaków, to w pierwszym składzie na tę potyczkę nie znalazł się nikt z trójki: Kownacki, Linetty, Bartosz Bereszyński. Dopiero w drugiej połowie na boisku zameldowało się dwóch pierwszych. Linetty wszedł na plac gry w 59., a Kownacki z 67. minucie. Wówczas jeszcze Sampdoria prowadziła 1:0 po golu Gianluki Caprariego.

W 69. minucie na 1:1 strzelił Massimo Coda, a niedługo później czerwoną kartkę otrzymał gracz Sampdorii, Jacopo Sala. To miało spory wpływ na losy rywalizacji. W 84. minucie Benevento wyszło na prowadzenie po kolejnym golu Cody, a w 90. minucie podwyższyło na 3:1 za sprawą trafienia Enrico Brignola. Ostatni głos należał do gości, konkretnie Kownackiego, który wykorzystał podanie od Linetty’ego.