Porażka 2:3 (0:1) w derbowym meczu z FK Baku przypieczętowała bezpośredni spadek Rəvanu Baku z azerskiej ekstraklasy. Drużyna Łukasza Sapeli zakończyła sezon na ostatnim, 10. miejscu w tabeli.

Do potyczki z lokalnym rywalem koledzy z zespołu byłego bramkarza GKS-u Bełchatów podchodzili z nadziejami na zajęcie miejsca gwarantującego baraże o utrzymanie. Szanse były jednak nikłe, gdyż gospodarze dzisiejszego meczu musieliby wygrać dużą różnicą bramek, by wyprzedzić przedostatni w tabeli Sumgait PFK.

Nadzieje graczy Rəvanu na uzyskanie korzystnego wyniku pogrzebał w 23. minucie Rauf Əliyev. Najwięcej emocji było w końcówce, ponieważ widzowie byli wówczas świadkami czterech bramek.

Festiwal strzelecki rozpoczął w 83. minucie Aleksandar Šolić. W 90. minucie Miloš Adamović zdobył kontaktowego gola. Kilkadziesiąt sekund później na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził przyjezdnych Tural Qürbətov. Ostatnie słowo należało do Juana Manuela Varei, lecz była to jedynie bramka na otarcie łez.