SV Sandhausen zremisowało w meczu 1. kolejki 2. Bundesligi z FSV Frankfurt 1:1 (1:1). W drużynie gospodarzy wystąpił David Blacha. Polak w 56. minucie spotkania zastąpił na boisku Davida Ulma.

Obie bramki padły tuż przed przerwą. W 40. minucie meczu napastnik gości, John Verhoek z bliskiej odległości pokonał bramkarza SV Sandhausen. Już pięć minut później gospodarzom udało się wyrównać. Środkowy pomocnik, Simon Tuting pewnym strzałem z pięciu metrów uszczęśliwił kibiców tegorocznego beniaminka 2.Bundesligi.

W drugiej połowie piłkarze FSV Frankfurt starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale gospodarze zagrali bezbłędnie w defensywie.

W następnym meczu SV Sandhausen zmierzy się z drużyną FC Koeln, w której występuje dwóch Polaków – Adam Matuszczyk i Kacper Przybyłko.