Reprezentacja Polski pewnie pokonała w Warszawie San Marino 5:0 (2:0) w rozegranym w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata meczu grupy H. Po raz pierwszy w biało-czerwonych barwach wystąpił Bartosz Salamon.

Obrońca AC Milan wyszedł w podstawowym składzie zespołu Waldemara Fornalika, tworząc parę stoperów z Kamilem Glikiem. Pierwsza bramka we wtorkowym spotkaniu padła w 20. minucie. Rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym przez Alessandro Della Valle, nie bez problemów wykorzystał Robert Lewandowski.

Napastnik Borussii Dortmund przerwał tym samym fatalną passę 903 minut bez gola w reprezentacji. Bardziej skuteczny ostatnio w kadrze jest jego klubowy kolega, Łukasz Piszczek. Prawy obrońca, po zdobyciu honorowego gola w meczu z Ukrainą, także z San Marino trafił do siatki. Miało to miejsce w 28. minucie, a asystował mu Adrian Mierzejewski.

Trzecia bramka dla „biało-czerwonych” padła w 50. minucie. Strzał Jakuba Wawrzyniaka ręką w polu karnym zatrzymał znów Alessandro Della Valle, a „jedenastkę” tym razem pewnie wykorzystał Lewandowski. Jedenaście minut później padł kolejny gol dla Polski, kiedy świetne dośrodkowanie Kamila Grosickiego wykończył Łukasz Teodorczyk.

W końcówce świetną okazję na strzelenie honorowej bramki dla gości miał Danilo Rinaldi, ale w sytuacji sam na sam lepszy był Artur Boruc. W doliczonym czasie gry wynik meczu bardzo ładnym strzałem ustalił wprowadzony na początku drugiej połowy Jakub Kosecki.

Dzięki wygranej, Polska powróciła na trzecie miejsce w tabeli grupy H i zbliżyła się na trzy punkty do zajmującej drugą lokatę Anglii. Liderem pozostała Czarnogóra, która ma pięć „oczek” więcej niż zespół Waldemara Fornalika.