W meczu 31. kolejki Primera Division Sevilla przegrała na własnym boisku z Realem Sociedad 1:2. Bramkę, niestety, samobójczą zdobył pomocnik reprezentacji Polski, Grzegorz Krychowiak. Polak przebywał na boisku 66 minut.

Sevilla źle rozpoczęła to spotkanie, ponieważ straciła gola już w drugiej minucie. W 34. minucie, w polu karnym gospodarzy, piłka odbiła się od pleców Krychowiaka i wpadła do bramki. Przy stanie 0:2, polski pomocnik zrewanżował się za swojego samobója. W polu karnym rywali sfaulował go strzelec pierwszej bramki dla Sociedad, Bergara. Na bramkę karnego zamienił Gameiro. W 68. minucie Bergara zobaczył drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Sevilla jednak nie zdołała wykorzystać przewagi.

Po 31. meczach Sevilla ma na koncie 48 punktów i zajmuje 7. pozycję. Do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów traci 9 oczek.