fortuna

Salamon nie odejdzie z Brescii Calcio

Wszystko wskazuje na to, że Bartosz Salamon rozegra kolejny sezon w barwach Brescii Calcio. Jak zapewnia 21-letni pomocnik, nie jest to dla niego problemem i chce swoją dobrą grą wspomóc drużynę w walce o awans do Serie A.

Polak prezentował się bardzo dobrze w rundzie jesiennej, czym zwrócił na siebie uwagę wielu europejskich klubów, na czele z FC Barceloną. Druga część sezonu w jego wykonaniu była o wiele słabsza, dlatego upadł temat letniego transferu 21-latka.

– Chcę powrócić po nieszczęśliwym roku. Mój sezon nie był udany przez niektóre problemy fizyczne. Wróciłem na krótko i grałem, choć wiedziałem, że nie jestem w najlepszej kondycji – powiedział Polak w wywiadzie dla portalu Bresciatoday.it.

Salamon zapowiada, że jego celem jest odbudowanie formy w nowym sezonie. Gdyby tak się stało, z pewnością możliwy byłby jego debiut w reprezentacji Polski.

– Byłem bardzo nieszczęśliwy, ale chcę, żeby rok 2013 był moim rokiem, chcę grać jak najwięcej. Jestem gotów odgrywać jakąkolwiek rolę – dodał polski pomocnik.

Brescia Calcio zajęła 8. miejsce w poprzednim sezonie Serie B. W letnim oknie transferowym w klubie doszło do prawdziwej rewolucji, bowiem nie przedłużono kontraktów z aż ośmioma piłkarzami. Wszystkie zmiany w kadrze zespołu mają na celu powrót drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.