Terek Grozny z Maciejem Rybusem i Marcinem Komorowskim w składzie pokonał naszpikowany gwiazdami i liderujący w tabeli Zenit Sankt Petersburg 3:1 (1:0) w spotkaniu 13. kolejki rosyjskiej Prjemier Ligi.

Goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie w 17. minucie dzięki trafieniu Aíltona Almeidy.

Po trzydziestu minutach wydawało się, że podopieczni André Villasa-Boasa spokojnie wyrównają i z biegiem czasu będą próbowali strzelić drugą bramkę. Jeden z ataków Zenita zakończył się podyktowaniem przez arbitra rzutu karnego. Nie potrafił go jednak wykorzystać Hulk, co sprawiło, że zawodnicy Tereka poczuli wiatr w żagle.

Przyniosło to skutek w 56. minucie, kiedy drugie trafienie zanotował brazylijski napastnik przyjezdnych. Minęło kilka minut i goście prowadzili już trzema golami. Tym razem na listę strzelców wpisał się Igor Lebiedienko.

Uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów stać było tylko na jednego gola autorstwa wprowadzonego kilkadziesiąt sekund wcześniej z ławki Aleksandra Riazancewa.

Maciej Rybus opuścił plac gry w 86. minucie, a Marcin Komorowski rozegrał pełne spotkanie na środku obrony.