W rewanżowym meczu IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy Ruch Chorzów przegrał w Kijowie po dogrywce z Metalistem Charków 0:1 (0:0) i tym samym pożegnał się z rozgrywkami na poziomie eliminacji.

W 11. minucie dobrą sytuację wypracował sobie zespół Ruchu, dośrodkowanie Dziwniela nie dotarło jednak do Kuświka, na strzał z dystansu szansę miał jeszcze Babiarz ale piłkę odebrał mu Edmar. Chwilę później Golkiper Metalista popełnił fatalny błąd źle wybijając piłkę po podaniu od jednego z obrońców, szczęśliwie dla Ukraińców skończyło się jedynie na rzucie rożnym.

W 28. minucie centrował Jajá, do piłki w polu karnym dopadł Gomenyuk, ale dobrą interwencją na linii bramkowej popisał się Kamiński. Chwilę potem chorzowski zespół wyprowadził świetną kontrę, w końcowej fazie jednak strzał Kowalskiego został jednak zablokowany. Jeszcze przed przerwą Kamińskiego zaskoczyć próbował Cleiton Xavier jednak jego uderzenie z dystansu było zupełnie nieudane.

Tuż po wznowieniu gry Jajá świetnie podał do ustawionego w polu karnym Gomenyuka, którego ubiegł jednak Stawarczyk. W 64. minucie kapitalną zespołową akcję przeprowadzili Ukraińcy w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił Zieńczuk. Jeszcze groźniej było w 72. minucie kiedy to szczęśliwie dla Ruchu nieczysto uderzył Gomenyuk.Tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry kontratak Ruchu wykańczał Zieńczuk, który z ostrego kąta trafił wprost w Szusta.

W 101. minucie Gomenyuk w sytuacji sam na sam z Kamińskim uderzył na bramkę, piłkę praktycznie z linii końcowej wybił Malinowski jednak sędzia podyktował rzut karny i ukarał Kamińskiego czerwoną kartką po starciu z Gomenyukiem. Jednastkę pewnie wykorzystał Cleiton Xavier tym samym wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Ruch rozpaczliwie próbował odrobić straty jednak Metalist groźnie wychodził z kontratakami. W 13. minucie powinno być już 2:0 kiedy to dwóch piłkarzy Metalista znalazło się oko w oko z Lechem, szczęśliwie dla rezerwowego bramkarza Ruchu jednak piłka odskoczyła Gomenyukowi, a on zażegnał niebezpieczeństwo.

W 116. minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł jeszcze Kuświk jednak w trudnej sytuacji nie zmienił rezultatu, z ostrego kąta dobijał jeszcze Starzyński ale ponownie interweniował Shust. Tuż przed końcem meczu swoje sytuację miał zespół Metalistu, strzały Villagra, Edmara i Gomenyuk nie przyniosły jednak efektu.