fortuna

Ruch Chorzów pokonuje FC Vaduz

Ruch Chorzów w rozgrywanym w Gliwicach spotkaniu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy pokonuje pochodzący z Liechtensteinu, FC Vaduz 3:2 (2:1). Mecz rewanżowy odbędzie się 24 lipca.

Polski zespół prowadzenie mógł objąć już w 14. minucie Kuświk wpadł w pole karne jednak piłkę odebrał mu Sahel. W 16. minucie bramkę zdobyli jednak lichtensteinczycy dośrodkowanie Schürpf na piąty metr wykorzystał Muntwiler.

Już 3 minuty później odpowiedział Ruch, pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Marek Zieńczuk doprowadzając do wyrównania. Już w 20. minucie bramkę na 2:1 zdobył Piotr Stawarczyk, który wykorzystał idealne zagranie Zieńczuka.

W 29. minucie bliski wyrównania był Sutter jednak tym razem czujny był Kamiński. 5 minut później goście domagali się odgwizdania rzutu karnego po kontakcie z Marcinem Malinowskim, Sutter pada na murawę jednak arbiter uznał, że przewinienia w tej sytuacji nie było i nakazał kontynuować grę.

W 59. minucie do remisu doprowadził Florian Stahel, który po rykoszecie głową pokonał Kamińskiego. „Niebiescy” odpowiedzieli w 74. minucie drugą bramkę po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza zdobył Stawarczyk. Rezultat do końca spotkania pozostał bez zmian 3:2 dla Ruchu Chorzów.

Liga Europy – II runda eliminacyjna

Ruch Chorzów – FC Vaduz 3:2 (2:1)
Zieńczuk 19, Stawarczyk 20′ 74, – Muntwiler 16, Surma 59 (sam)

Sędzia: Radek Prihoda (Czechy)
Widzów: 999

Żółte kartki:  Malinowski, Stawarczyk, Kowalski – Ciccone , Untersee

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.