fortuna

Roger liczy na szansę od Fornalika

Roger Guerreiro jest w coraz lepszej formie. Wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce AEK-u Ateny, stąd w uczestniku EURO 2008 wciąż tli się nadzieja na powrót do reprezentacji Polski.

Brazylijczyk z polskim paszportem ma świadomość rosnącej dyspozycji, dlatego cały czas chce znajdować się w kręgu zainteresowań selekcjonera.Póki co powrót do jego rodzimej ligi nie wchodzi w grę. W rozmowie z „Super Expressem” wyznaje:

Mój kontrakt kończy się w czerwcu i najpóźniej wtedy odejdę, choć niewykluczony jest też transfer zimą. Ostatnio dobrze gram, więc odżyła też we mnie nadzieja na powrót do reprezentacji Polski. Za Smudy straciłem wiarę, ale gdyby nowy trener chciał mnie obejrzeć w akcji, to serdecznie zapraszam. Właśnie ze względu na kadrę wolałbym jeszcze nie wracać do ligi brazylijskiej, ale znaleźć coś w Europie.

Guerreiro wiele razy deklarował chęć powrotu do warszawskiej Legii. Zapytany o możliwość ponownej gry w Ekstraklasie odpowiada – I nic się nie zmieniło. Legia zawsze będzie miała u mnie pierwszeństwo, jeśli chodzi o Polskę. Choć gdyby z Warszawy nie było sygnału, a inny polski klub złoży ofertę, to też bym ją rozważył – zaznacza 30-latek.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.