Roger Guerreiro ma mieszane uczucia po ligowym meczu z PAS Giánniną. Z jednej strony może być zadowolony z asysty i zwycięstwa 2:1 (1:1), a z drugiej, pozostanie mu niedosyt z powodu przestrzelonego karnego.

Były reprezentant Polski wybiegł w podstawowym składzie AEK-u Ateny. Już w drugiej minucie Guerreiro zagrał z lewej flanki płaską piłkę w pole karne i do siatki trafił Taxiarchis Fountas. Goście wyrównali w 26. minucie. Po dograniu z rzutu wolnego, głową bramkę zdobył Alexios Michail.

W 35. minucie golkiper PAS, Karim Fegrouche powalił w polu karnym Michalisa Pavlisa i arbiter wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od jego bramki. Po piłki podszedł 30-latek z polskim paszportem, jednak uderzył na tyle słabo, że Marokański zawodnik przyjezdnych zdołał obronić.

Komplet punktów ekipie ze stolicy zapewnił w 82. minucie Andreas Stamatis. W doliczonym czasie gry żółty kartonik obejrzał Roger.

Dzieki cennej wygranej AEK opuścił strefę spadkową, lecz ma tyle samo punktów, co trzy inne drużyny. PAS Giánnina jest siódma.