Roda JC Kerkrade wygrała na własnym obiekcie w rewanżowym meczu barażowym o grę w holenderskiej Eredivisie ze Spartą Rotterdam 2:1 (0:1), dzięki czemu zapewniła sobie utrzymanie w lidze.

Filip Kurto rozegrał cały mecz, Mikołaj Lebedyński wszedł w 41. minucie, a Mateusz Prus był na ławce rezerwowych.

Pierwszą bramkę zdobyli goście. W 24. minucie Mario Bilate pokonał Filipa Kurto. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w drugiej połowie golem Fledderusa z rzutu wolnego, który strzelił w same „okienko” bramki i nie dał szans na obronę bramkarzowi gości. Decydująca bramka padła w 90. minucie. Kolejny raz golkipera gości pokonał z rzutu wolnego Fledderus.