W zakończonym spotkaniu De Graafschap na własnym stadionie zremisował z Rodą Kerkrade 1:1, w meczu drugiej rundy barażowej o pozostanie w holenderskiej ekstraklasie. W składach drużyn oglądaliśmy dwójkę Polaków.

W wyjściowych zestawieniach pojawili się Piotr Parzyszek i Filip Kurto. Na ławce rezerwowych Rody Kerkrade zasiedli Mikołaj Lebedyński oraz Mateusz Prus.  Niestety  żaden z piłkarzy nie pojawił się na placu gry i całe spotkanie oglądali z wysokości ławki rezerwowych.

Pierwsi gola strzelili gospodarze. W 35. minucie piłkę do bramki Filipa Kurto posłał Anco Jansen. Wyrównał dwadzieścia minut później Demouge. Zarówno Parzyszek, jak i Kurto zagrali po dziewięćdziesiąt minut.

Rewanż już w niedzielę na stadionie w Kerkrade. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:30.

De Graafschap – Roda Kerkrade 1:1 (1:0)