Drużyna Marcina Robaka oraz Mariusza Pawełka przegrała 0:2 (0:0) z Kasımpaşą Spor Kulübü w pierwszym meczu baraży o awans do Süper Lig. Obaj Polacy rozegrali po 90 minut. Rewanż 23. maja na obiekcie dzisiejszego zwycięzcy.

Bramki w tym spotkaniu padały w drugiej połowie. Najpierw, w 74. minucie na listę strzelcow wpisał się Adem Büyük. Wynik spotkania osiem minut później ustalił Nikolay Dimitrov.

We wczorajszym meczu barażowym Adanaspor wygrał na własnym obiekcie z Çaykur Rizesporem 3:1 (0:0). Zespoły, które wygrają swoje dwumecze zmierzą się w finale baraży. Zwycięzca finału zagra w przyszłym sezonie w tureckiej ekstraklasie.

Konyaspor Konya – Kasımpaşa Spor Kulübü  0:2 (0:0)