Borussia Dortmund rozgromiła na wyjeździe FC Koeln 6:1 (1:1) w meczu 27. kolejki Bundesligi. Duży udział w tym zwycięstwie miał Łukasz Piszczek, który zdobył gola i zaliczył dwie asysty. Swoje trafienie dorzucił również Robert Lewandowski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, bo już w 13. minucie po dużym błędzie Weidenfellera gola zdobył Novaković. Borussia ruszyła do odrabiania strat. W 16. minucie groźnie główkował Lewandowski, jednak Rensing pewnie obronił.

W 26. minucie był już remis. Po świetnej wrzutce Schmelzera z rzutu wolnego, najlepiej w polu karnym odnalazł się Piszczek i ładną główką nie dał szans bramkarzowi. Był to 3 gol polskiego obrońcy w sezonie.

Po zmianie stron na boisku oglądaliśmy już tylko jedną drużynę. Była to oczywiście Borussia. W 47 minucie po świetnej akcji całego zespołu pięknego gola zdobył Japończyk Kagawa. Świetną asystę zaliczył Łukasz Piszczek, któremu podawał Błaszczykowski.

W 52. minucie swoje trafienie dołożył Robert Lewandowski. Polak skierował piłkę do pustej bramki po fantastycznej akcji całego zespołu i asyście Kuby Błaszczykowskiego.

Nie był to jednak koniec popisów mistrzów Niemiec. W 79. minucie swoje trafienie dołożył Gundogan. Turek wykorzystał podanie Kagawy i pewnie skierował piłkę do pustej bramki.

Niecałe 60 sekund później było już 5:1. Ponownie na listę strzelców wpisał się Kagawa. Drugą asystę w tym meczu zaliczył Piszczek, który idealnie podał do swojego kolegi.

Wynik na 6:1 w 84 minucie ustalił rezerwowy Ivan Perisic.

W barwach gości pełne 90 minut rozegrała cała trójka reprezentantów Polski, natomiast 76 minut w FC Koeln zagrał Sławomir Peszko. Pomocnik nie wyróżnił się jednak niczym szczególnym.