W swoim pierwszym meczu eliminacji ME 2016 nasza reprezentacja na wyjeździe wysoko pokonała Gibraltar 0:7 (0:1). Fantastyczne zawody rozegrał Robert Lewandowski strzelając aż cztery bramki.

Nasi piłkarze mecz zaczęli bardzo zmotywowani czego efektem była bramka w 11 minucie autorstwa Kamila Grosickiego. Po strzeleniu bramki niestety gra siadła, ciężko było porządnie zagrozić bramce co spowodowało tylko jednobramkowe prowadzenie do przerwy. Bardzo słabe zawody rozgrywał Mateusz Klich oraz Paweł Olkowski.

Po przerwie kadra została całkowicie odmieniona i zaczęło się rozbijanie Gibraltaru, które zaczął strzelając swoją drugą bramkę Kami Grosicki w 48 minucie, po chwili swój koncert gry zaczął nasz nowy kapitan Robert Lewandowski trafiając w 50 i 53 minucie. Na 0:5 podwyższył w 58 minucie Łukasz Szukała dla którego było to pierwsze trafienie w narodowej kadrze. Lewandowski kolejne dwie bramki dołożył w 86 i 90 minucie co dało pewne efektowne zwycięstwo 0:7 i prowadzenie w grupie.