Kłopot bogactwa, to pierwsze co kojarzy mi się z tym jak nasi reprezentanci wypadli w weekendowych potyczkach swoich drużyn. Na każdej pozycji przynajmniej jeden zawodnik udowodnił, że w pełni zasluguję na powołanie i walkę o eliminacyjnę punkty w meczu z Rumunią.

Tradycyjnie podsumowanie zaczynamy od bramki, w której ze swojej najlepszej strony zaprezentował się Łukasz Skorupski, którego pokonać nie potrafili zawodnicy AS Romy. Łukasz Skorupski w ostatnich tygodniach wyrasta na naszego najlepszego bramkarza i z całą pewnością zasłużył na pokazanie się w meczu reprezentacji. W tym samym meczu czyste konto zachował także Wojciech Szczęsny, aczkolwiek tutaj skala trudności była znacznie mniejsza. W obronie pozycje lidera umacnia Kamil Glik, który może pochwalić się niezwykła skutecznością jak na zawodnika słynącego z gry defensywnej. Bramkę, lecz niestety samobójczą zanotował Paweł Dawidowicz, w tej sytuacji nasz zawodnik wyczerpał limit pecha do końca sezonu, niezwykle kuriozalny gol. Do gry wrócił Michał Pazdan, ale szybko sam się z niej wyeliminował po 2 żółtych kartkach musiał opuścić boisko. Uraz z gry wyeliminował Igora Lewczuka. Skrzydła tym razem bez wiatru, zawiódł Kamil Grosicki, który niestety kolejny raz udowadnia, iż lepiej czuję się wchodząc na lekko podmęczonego przeciwnika. Miejsce w składzie odzyskał Jakub Błaszczykowski i jeśli utrzyma obecną formę to na pewno szybko nie wróci na ławkę. Kiepsko w dalszym ciągu wygląda sytuacja Grzegorza Krychowiaka, który po prostu nie gra. Epizod z Juventusem zaliczył Piotr Zieliński, ale jego występ był bezbarwny. Kolorytu grze naszej środkowej formacji może dodać Karol Linetty, tym razem zawodnicy Interu przekonali się o skali talentu byłego zawodnika Lecha Poznań. Linetty zanotował aż 6 odbiorów, a do tego posłał decydujące o zwycięstwie podanie. Pozycja Roberta Lewandowskiego w naszej reprezentacji od dłuższego czasu jest niezagrożona, ale cieszą momenty, takie jak w sobotnim meczu z Augsburgiem, kiedy nasz kapitan udowadnia czemu jest jedenym z najlepszych napastników na świecie. Dwa gole i asysta to najlepsze podsumowanie jego dyspozycji. Kroku kapitanowi dotrzymują Łukasz Teodorczyk i Kamil Wilczek, którzy poprawili swój bilans bramkowy.

Bramkarze:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Grają dzisiaj.

Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut z Middlesbrough (0:2), WS: 6,1 (9), 1 obroniony strzał, 56% CP.

Wojciech Szczęsny (Roma) – 90 minut z Empoli (0:0), WS: 7,25 (5),  4 obronione strzały, 100% CP.

Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut z Romą (0:0), WS: 7,99 (1), 5 obronionych strzałów, 31% CP.

Obrońcy:

Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) – 90 minut z Anżi (0:0), WS: 7,2 (4), 4 odbiory, 81% CP.

Paweł Dawidowicz (Bochum) – 90 minut i gol samobójczy z VfL Bochum 1848 (1:2).

Thiago Cionek (Palermo) – 90 minut z Udinese (1:3), WS: 6,54 (7), 83% CP.

Maciej Rybus (Lyon) – 22 minuty z Toulouse (2:1), WS: 6,6, 1 odbiór, 71% CP.

Kamil Glik (Monaco) – 90 minut gol i żółta kartka z Saint- Etienne (1:1), WS: 7,2 (3), 82% CP.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – poza kadrą.

Łukasz Piszczek (Borussia D.) – 90 minut z Schalke (0:0), WS: 7,05 (6), 88% CP, 1 kluczowe podanie.

Michał Pazdan (Legia) – 70 minut, czerwona kartka z Koroną Kielce (4:2).

Pomocnicy:

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – 90 minut z Bayerem Leverkusen (1:2), WS: 7,7 (2), 5 odbiorów, 55% CP.

Kamil Grosicki (Rennes) – 63 minuty z Metz (1:0), WS: 6,1 (11), 77% CP.

Grzegorz Krychowiak (PSG) – Cały mecz na ławce.

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minuty i asysta z Interem (1:0), WS: 7,4 (3), 6 odbiory, 73% CP, 1 kluczowe podania.

Piotr Zieliński (Napoli) – 15 minut z Juventusem (1:2), WS: 6,06, 83% CP

Bartosz Kapustka (Leicester) – poza kadrą. Asysta w meczu rezerw.

Paweł Wszołek (QPR) – 25 minut z Brentford (0:2), WS: 6,3, 100%CP (7 podań), 3 kluczowe podania.

Tomasz Jodłowiec (Legia) – 55 minut z Koroną Kielce (4:2).

Damian Dąbrowski (Cracovia) – 90 minut z Jagiellonią Białystok (1:3).

Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków) – Grają dzisiaj.

Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk) – 90 minut, asysta i żółta kartka z Arką Gdynia (1:1).

Napastnicy:

Arkadiusz Milik (Napoli) – poza kadrą

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – 90 minut i gol z Waasland-Beveren (1:2)

Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut 2 gole i asysta z Augsburgiem (3:1), WS: 9,7(2), 7 strzałów, 5 celnych, 74% CP.

Kamil Wilczek (Broendby) – 63 minut, gol z Ålborg Boldspilklub (2:0)