Reprezentacja Polski zremisowała na wyjeździe z Czarnogórą 2:2 (1:2) w pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata. Bramki dla „biało-czerwonych” strzelili Jakub Błaszczykowski (z karnego) i Adrian Mierzejewski.

Już w 4. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Polaków, po faulu w polu Stefana Savicia na Robercie Lewandowskim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Błaszczykowski i całkowicie zmylił bramkarza Mladena Božovicia.

Dwadzieścia trzy minuty później padło wyrównanie. Czarnogórcy przeprowadzili bardzo ładną akcję, którą celnym strzałem zza pola karnego zakończył Nikola Drinčić. Piłka odbiła się jeszcze od prawego słupka bramki strzeżonej przez Przemysława Tytonia.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy, gospodarze objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Drinčić, a piłka odbiła się od klatki piersiowej Mirko Vučinicia i wpadła do siatki.

Od początku drugiej połowy do wyrównania dążyli „biało-czerwoni”. Ich starania przyniosły efekt w 55. minucie. Z rzutu wolnego, w pole karne, futbolówkę dograł Ludovic Obraniak, a najwyżej do niej wyskoczył Adrian Mierzejewski.

Od 69. minuty, Czarnogórcy musieli radzić sobie w dziesiątkę. Czerwoną kartką, za uderzenie łokciem w twarz Lewandowskiego, ukarany został Savo Pavićević. Już trzy minuty później sytuacja kadrowa się wyrównała, bo za uderzenie głową rywala, z boiska wyleciał Ludovic Obraniak.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, który z pewnością nie jest krzywdzący dla żadnej ze stron.