fortuna

Remis w "polskim" meczu w Norwegii

W spotkaniu ostatniej kolejki 1. Grupy 2. Dywizji Gjøvik FF zremisował 1:1 (1:1) z Elverum Fotball. W barwach gospodarzy zagrał Piotr Gawęcki oraz powracający do składu Kamil Olsztyński. W ekipie gości 45 minut rozegrał Piotr Gdak.

Bramkarz drużyny z Gjøvik wrócił do składu po jednym meczu przerwy. Jego absencja była spowodowana urazem, jakiego doznał w potyczce z Valdres FK (3:2). Jego miejsce w ubiegłej ferii spotkań zajął 18-letni Michael Tvinnerheim, jednak nie błysnął formą. Pozostali Polacy także wybiegli w podstawowym składzie.

Gospodarze objęli prowadzenie w 8. minucie. Do własnej bramki piłkę skierował Tom Vidar Martinsen. W 20. minucie skapitulował Kamil Olsztyński. Gola strzelił Stian Lund. Kilka minut później żółtą kartką ukarany został defensor Elverum, Piotr Gdak. 28-latek nie prezentował się dobrze i w przerwie został zmieniony przez Håkona Rønesa.

Gjøvik FF zakończył sezon na ósmej pozycji, mając na koncie 36 punktów. Elverum Fotball zajmuje natomiast pierwsze miejsce i zapewniło sobie awans do Adeccoligaen (51 punktów).

2. Dywizja, 1. Grupa – 26. kolejka
Gjøvik FF – Elverum Fotball 1:1 (1:1)
Martinsen 8 (s) – Lund 20

Widzów: 100

Żółte kartki: Krastev, Furuseth – Gdak

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.