Rezultatem 2:2 (2:1) zakończyło się spotkanie pomiędzy TSG Hoffenheim, w którym występuje Eugen Polanski, a Borussią Dortmund Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. Ten ostatni uratował gościom remis.

Wszyscy Polacy rozpoczęli mecz w wyjściowych składach swoich drużyn. Już po 37 minutach to „Wieśniaki” prowadzili 2:0. W 17. minucie trafił Sven Schipplock, a dwadzieścia minut później wynik podwyższył Kevin Volland. Gospodarze nie potrafili dotrwać w dwubramkową przewagą do przerwy i w 44. minucie bramkę „do szatni” wbił im Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk trafił do siatki z około metra po tym, jak błąd bramkarza Hoffenheim – Jensa Grahla wykorzystał Robert Lewandowski, który zgrał piłkę w stronę bramki.

Obchodzący dzisiaj swoje 28. urodziny kapitan reprezentacji Polski opuścił boisko w 66. minucie. Zastąpił go Henrikh Mkhitaryan. Chwilę później Nuri Şahin dośrodkował piłkę w pole karne z lewej strony. Tam znalazł się Łukasz Piszczek, którego uderzenie głową obronił golkiper TSG. Nieszczęśliwie dla Niemca futbolówka spadła wprost pod nogi polskiego defensora, ktory z bliskiej odległości zagwarantował BVB jeden punkt.