W meczu 13. kolejki 3. Fußball-Ligi zmierzyły się ze sobą drużyny, w których występują Polacy. Obaj grali od pierwszych minut. Marcus Piossek w barwach VfL Osnabrück, a Maciej Zięba w SV Wehen Wiesbaden. Padł remis 2:2 (1:1).

W 26. minucie wynik spotkania otworzył Gaetano Manno. Goście zdołali odpowiedzieć osiem minut później trafieniem Steffena Wohlfartha. W 61. minucie Sebastian Neumann sfaulował w polu karnym Alfa Mintzela i sędzia podyktował „jedenastkę”, którą zamienił na bramkę Marco Christ.

W 90. minucie polski napastnik Wehen opuścił murawę. Zmenił go Milan Ivana. Gdy wydawało się, że „Fiołki” przegrają czwarty mecz w sezonie i znaczna część kibiców zaczęła opuszczać stadion do wyrównania doprowadził Timo Beermann. Po tym trafieniu arbiter zakończył mecz.

VfL Osnabrück pozostało na drugim miejscu w tabeli trzeciej ligi niemieckiej. SV Wehen Wiesbaden jest dopiero na 14. pozycji.