Zakończyło się właśnie spotkanie w Genui, gdzie miejscowa Sampdoria zremisowała z AC Parmą 1:1, choć do przerwy gospodarze prowadzili. W wyjściowym składzie Sampdorii zabrakło Pawła Wszołka, który rozpoczął mecz z ławki rezerwowych.

W bardzo dobrych nastrojach na przerwę schodzili piłkarze Sampdorii. W 44. minucie spotkania gospodarze po strzale Edera wysunęli się na jednobramkowe prowadzenie.

Grająca na utrzymanie skromnego prowadzenie w drugiej połowie Sampdoria została skarcona przez gości strzeleniem gola. Do bramki „Sampy” trafił Lucarelli.

Minutę przed stratą bramki w składzie ekipy z Genui pojawił się Paweł Wszołek. Niestety obecność polskiego pomocnika nie wpłynęła już na zmianę rezultaty, i oba zespoły podzieliły się punktami.