Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w meczu 12. kolejki włoskiej Serie A, w którym jego SPAL zremisowało z Atalantą 1:1. Remis jest cennym wynikiem dla gości, którzy walczą o utrzymanie we włoskiej ekstraklasie. 
 
Ostatnie zwycięstwo i niedzielny remis pozwoliły zespołowi SPAL wydostać się ze strefy spadkowej. Drużyna Polaka ma na koncie tylko dwa zwycięstwa w tym sezonie, ale od początku rozgrywek było wiadomo, że czeka ją trudna walka o zachowanie miejsca w Serie A. 
 
Niedzielna potyczka z Atalantą była wyrównana. Zdecydowanie lepiej rozpoczęli ją jednak gospodarze, którzy w 23. minucie wyszli na prowadzenie. Stało się tak po bramce strzelonej przez Bryana Cristante. SPAL odpowiedziało w drugiej połowie. W 63. minucie gola na 1:1 zdobył Luca Rizzo. 
 
Goście teoretycznie mieli większe szanse na zwycięstwo w ostatnich kilkunastu minutach. Wszystko za sprawą czerwonej kartki dla gracza gospodarzy, Remo Freulera z 69. minuty. Ekipa polskiego obrońcy nie wykorzystała jednak gry w przewadze i podział punktów stał się faktem. 
 
Serie A – 12. kolejka
Atalanta – SPAL 1:1 (0:1)
Cristante 23 – Rizzo 63
 
Sędzia: Daniele Chiffi
Widzów: 17 042
 
Żółte kartki: Mattiello, Felipe
Czerwona kartka: Remo Freuler
 

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.