Reprezentacja Polski zremisowała z Bośnią i Hercegowiną 2:2, w piątkowym meczu towarzyskim rozegranym w tureckiej Antalyi. Obie bramki dla naszej drużyny strzelił Paweł Brożek.

Oba zespoły zostały oparte na zawodnikach z rodzimych lig. Wyjątkiem był Zvjezdan Misimovic, który występuje w Galatasaray Stambuł, a ostatnio został zesłany do rezerw tureckiego klubu. Mecz był toczony w trudnych warunkach, ponieważ piłkarzom przeszkadzały ulewne opady deszczu.

Polacy objęli prowadzenie już w 7. minucie. Strzał na bramkę rywali próbował oddać Adrian Mierzejewski, jednak nie trafił czysto w piłkę, która trafiła do Pawła Brożka. Niepilnowany napastnik Wisły Kraków umieścił piłkę w siatce.

W 15. minucie kolejną okazję miał Brożek, jednak trafił w słupek. Siedem minut później padło wyrównanie. Muhamed Subasic ładnym strzałem z woleja pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

W końcówce pierwszej połowy okazję na strzelenie bramki mieli Grzegorz Wojtkowiak i Kamil Grosicki, jednak po ich strzałach piłkę z linii bramkowej wybijali bośniaccy obrońcy.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Franciszka Smudy. W 52. minucie Szymon Pawłowski zagrał prostopadłą piłkę do Brożka, a ten nie dał szans Asmirowi Avdukicowi.

Trzy minuty później Hubert Wołąkiewicz faulował w polu karnym piłkarza Bośni. Jedenastkę na bramkę zamienił Misimovic.

Do końca meczu więcej bramek nie padło, choć Polacy mieli kilka dogodnych sytuacji. Nieskuteczni byli jednak Grosicki (źle trafił w piłkę), Mierzejewski (mocny strzał tuż nad poprzeczką) oraz Marcin Robak.

W piątkowym meczu zadebiutowało w sumie pięciu polskich piłkarzy. Od początku meczu zagrali Grzegorz Sandomierski i Marcin Kikut, a po przerwie na boisku pojawili się Dawid Plizga, Cezary Wilk oraz Tomasz Kupisz.

Polska – Bośnia i Hercegowina 2:2 (1:1)
Brożek 7, 52 – Subasic 23, Misimovic 55 (k)

Sędzia: Mustafa Ogretmenoglu (Turcja)
Widzów: ok. 100

Żółte kartki: Wojtkowiak, Wołąkiewicz oraz Kerla, Visca

Polska: Grzegorz Sandomierski – Hubert Wołąkiewicz (63. Piotr Celeban), Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Wojtkowiak, Maciej Sadlok (78. Tomasz Kupisz) – Marcin Kikut (46. Szymon Pawłowski), Adrian Mierzejewski, Ariel Borysiuk (63. Cezary Wilk), Maciej Rybus (46. Dawid Plizga) – Kamil Grosicki, Paweł Brożek (63. Marcin Robak).

Bośnia i Hercegowina: Ibrahim Sehic (46. Asmir Avdukic) – Darko Maletic, Muhamed Subasic, Semir Kerla (46. Velibor Vasilic), Josip Barisic (58. Sedin Torlak) – Jure Ivankovic (46. Adnan Zahirovic), Muhamed Dżakmic, Dario Puric (60. Boris Raspudic), Edin Visca – Zvjezdan Misimović – Adin Dżafic (46. Eldin Adilovic).