Reprezentacja Polski zremisowała 2-2 ze Szkocją w meczu 9. kolejki eliminacji do Mistrzostw Europy we Francji. Bohaterem Polaków został będący w świetnej formie Robert Lewandowski. Polska utrzymała drugą pozycję w tabeli, o awansie zadecyduję niedzielny mecz z Irlandią.

Polacy zaczęli w możliwie najlepszy sposób, gdyż już w 3. minucie Lewandowski potwierdził znakomitą dyspozycję i pewnym strzałem wyprowadził Polaków na prowadzenie. Asystę przy tej bramce zaliczył Arkadiusz Milik, dla którego było to już 6 otwierające kolegom drogę do bramki podanie w tych eliminacjach. Kiedy wydawało się, że Polacy, którzy mocno się cofnęli zejdą do szatni z jednobramkowym prowadzeniem na strzał zdecydował się Matt Ritchie, na nasze nieszczęście była to znakomita decyzją Szkota i Fabiański musiał wyjmować piłkę z siatki.

Druga połowa mogła mieć podobny przebieg do pierwszej, ale świetnej szansy nie wykorzystał Milik. W 62. minucie Steven Fletcher precyzyjnym strzałem ucieszył swoich kibiców i ponownie  Fabiański nie miał nic do powiedzenia. Polacy próbowali atakować, ale niewiele z tych prób wynikało, przede wszystkim brakło wartościowych zmienników na ławce rezerwowej, którzy z miejsca potrafili podnieść jakość gry drużyny. Szczęście tego dnia sprzyjało jednak Polakom. W 4. minucie doliczonego czasu gry Kamil Grosicki dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie w wielkim zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Lewandowski i tym samym Polska zdobyła cenny punkt. Do sporej niespodzianki doszło w Dublinie, gdzie Irlandia pokonał 1-0 urzędujących Mistrzów Świata Niemców.