Reprezentacja Polski U-17 zremisowała ze Słowenią 1:1 (1:1) w swoim drugim meczu na Mistrzostwach Europy. Wynik bardziej cieszy gospodarze, bowiem Polacy mieli sporą przewagę. Po tym remisie naszym reprezentantom brakuje tylko punktu do awansu.

Świetnie mecz rozpoczął się dla Polski, bo już 9. minucie objęliśmy prowadzenie. Bardzo ładną akcją popisał się Stępiński, który dograł piłkę w pole karne, tam do futbolówki dobiegł Vincent Rabiega i dał reprezentacji Polski szybkie prowadzenie.

Na wyrównanie niestety nie trzeba było czekać długo. W 29. minucie po błędzie defensywy i bramkarza Pogorzelca, Słoweńcy za sprawą Sauperla wyrównali.

Stracony gol podziałał na naszych reprezentantów mobilizująco. W 30. minucie „Biało-Czerwoni” zdobyli gola, jednak nie został on uznany. Sytuacja była mocno kontrowersyjna.

Polacy mieli jeszcze swoje szanse, jednak brakowało skuteczności.

Reprezentacja Polski po tym meczu ma 4 punkty na koncie i zajmuje drugie miejsce w grupie, tuż za Holandią, która również zgromadziła cztery oczka. W ostatnim meczu tej grupy obydwie reprezentacje zagrają ze sobą o awans i o pierwsze miejsce.