Lukas Jutkiewicz zaliczył kolejny udany występ w barwach Middlesbrough FC. Zgłaszający chęć gry w reprezentacji Polski napastnik strzelił bramkę w meczu 30. kolejki Championship przeciwko Ipswich Town, zakończonym remisem 1:1 (0:0).

Snajper rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Po bezbramkowej pierwszej połowie trener Tony Mowbray postanowił wpuścić Jutkiewcza w miejsce Sebastiana Hinesa. Już w 48. minucie urodzony w Southampton piłkarz mógł strzelić bramkę, ale trafił tylko w boczną siatkę.

23-latek dopiął swego w 63. minucie. Jutkiewicz wykorzystał podanie Justina Hoyte i z bliskiej odległości trafił do siatki. Był to jego jedenasty gol w Championship w tym sezonie, a drugi w barwach Middlesbrough.

W 74. minucie Grant Leadbitter popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego i wyrównał wynik spotkania. Jak się później okazało więcej bramek nie padło i mecz zakończył się remisem 1:1.

Seria pięciu meczów bez zwycięstwa Middlesbrough spowodowała, że do liderującego Southampton FC tracą już szesnaście punktów. Nadal zajmują jednak piątą pozycję, gwarantującą udział w barażach o Premiership. Ipswich Town jest piętnaste.