1. FC Köln zremisowało z 1. FC Kaiserslautern 1:1 w meczu 3. kolejki niemieckiej Bundesligi. Asystę przy bramce dla gospodarzy zaliczył reprezentant Polski Sławomir Peszko.

Goście objęli prowadzenie w 17. minucie po golu Ivo Iličevicia. Dwie minuty później padło wyrównanie. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Peszki wykorzystał Mato Jajalo.

W barwach Köln zagrało dwóch Polaków. Peszko wyszedł w podstawowym składzie i grał do 72. minuty, kiedy na boisku zmienił go Christian Clemens. W 85. minucie na placu gry pojawił się Adam Matuszczyk, zastępujący Kevina McKennę.

W barwach Kaiserslautern nie wystąpił Adam Stulin, który nie znalazł się w kadrze meczowej.

Köln zajmuje ostatnie miejsce w lidze z zaledwie jednym punktem. Punkt więcej ma Kaiserslautern, które jest 15.