Artur Boruc rozegrał kolejne dobrze spotkanie w barwach Fiorentiny. Ekipa z Florencji podejmowała Parmę. Wynik spotkania brzmiał 1-1, ale gdyby nie dobra forma Polaka to mógłby być inny.

Już w 15 minucie spotkania na prowadzenie ekipę gospodarzy wysunął Amauri, który pięknym uderzeniu z przewrotu, lobując pokonał interweniującego Artura Boruca. Polak nie zdołał niestety sięgnąć tej piłki.

W 49 minucie w polu karnym faulowany zostaje jeden z graczy gości i sędzia odgwizduje rzut karny. Do piłki podchodzi D’Agostino i pewnie wykorzystuje swoją szansę.

Parma 1-1(1-0) Fiorentina

15′ Amauri, 49′ D’Agostino

Składy:

Parma: Mirante – Zaccardo, Paci, Lucarelli, Gobbi – Valiani, Dzemaili, Galloppa (43. Morrone) – Palladino (58. Crespo), Amauri, Giovinco

Fiorentina: Boruc – Comotto (75. De Silvestri), Camporese, Gamberini, Pasqual – Behrami (78. Mutu), D’Agostini, Santana – Marchionni (65. Donadel), Gilardino, Cerci