W spotkaniu na szczycie drugiej Bundesligi- Eintracht Braunschweig podejmował na własnym terenie 1. FC Kaiserslautern. Jak przystało na mecz kolejki kibice do końca spotkania wierzyli w zwycięstwo swojego zespołu.

Niestety kibice mogą czuć się nieco zawiedzeni. Dzisiejsze spotkanie zakończyło się podziałem punktów, po remisie 1:1.  W ostatniej minucie pierwszej polowy na prowadzenie wyszła drużyna gości, po bramce Mitchella Weisera.

Eintracht, bardzo długo starał się doprowadzić do wyrównania. Udało się dopiero w 78 minucie, kiedy po golu Kumbela ekipa gospodarzy mogła cieszyć się ze zdobycia jednego punktu. Potknięcie Eintrachtu w pełni wykorzystała Hertha Berlin, która dzięki zwycięstwu 4:2 nad MSV Duisburg awansowała na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

W poniedziałkowym spotkaniu mógł cieszyć występ Ariela Borysiuka, który po kilku meczach nie obecności ponownie wraca do łask sztabu szkoleniowego „Czerwonych Diabłów”. Polak zagrał 90. minut.