W pierwszym spotkaniu siedemnastej kolejki pierwszej Bundesligi- Eintracht Frankfurt na własnym stadionie zremisował z FC Augsburg 1:1. Piłkę meczową na zdobycie kompletu punktów w tym meczu mieli piłkarze gości, dobrej okazji nie wykorzystał Arkadiusz Milik.

Wszystko bardzo dobrze rozpoczęło się dla przyjezdnych, którzy w trzydziestej trzeciej minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Po katastrofalnym błędzie piłkarzy Eintrachtu pewnym strzałem na bramkę popisał się Raul Bobadill, który tym samym dał prowadzenie swojej drużynie.

Frankfurt niespodziewanie szybko mógł doprowadzić do wyrównania, jednak na posterunku był bramkarz Augsburga, który po dobrych uderzeniach piłkarzy Eintrachtu Frankfurt doskonale interweniował. Dobra passa bramkarza gości trwała do czterdziestej drugiej minuty, kiedy do wyrównania doprowadził Jan Rosenthal.

W drugich trzech kwadransach oba zespoły zdecydowanie spuściły z tonu, potwierdzając, że podział punktów byłby to sprawiedliwy wynik przed świętami.

Piłkę meczową miał, jednak zespół Augsburga. W osiemdziesiątej piątej minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Arkadiusz Milik. Polski napastnik pojawił się na boisku cztery minuty wcześniej.