Arsenal Londyn prowadził po pierwszej połowie z Newcastle United aż 4-0 i nic nie zapowiadało by ten wynik mógł odbić się na niekorzyść graczy Wengera. Tak się jednak stało, bo w drugiej połowie stracili cztery gole i nie zdołali zyskać trzech punktów.

Całe 90 minut w tym spotkaniu rozegrał golkiper reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny. Polak musiał aż czterokrotnie sięgać do siatki po piłkę jednak przy żadnej ze straconych bramek nie popełnił błędu, a w licznych sytuacjach ratował Arsenal przed stratą goli.

Bramki w tym meczu strzelali kolejno, Walcott (1′), Djourou (3′), Van Persie (10′, 26′), Barton (69′ – karny, 83′ – karny), Best (75′), Tiote (88′). W pierwszej połowie zdecydowanie na boisku rządził Arsenal, za to w drugiej do słów doszedł beniaminek BPL i to on narzucał warunki gry.

Arsenal Londyn 4-4(4-0) Newcastle United

Walcott (1′), Djourou (3′), Van Persie (10′, 26′), Barton (69′ – karny, 83′ – karny), Best (75′), Tiote (88′).