W hicie 17. kolejki angielskiej Premier League FC Liverpool zremisował 2-2 (1-1) z Arsenalem Londyn. W barwach „Kanonierów” cały mecz rozegrał polski bramkarz Wojciech Szczęsny.

Mecz był pełny emocji, obfitował w liczne zwroty akcji. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy  „The Reds”, kiedy to w 45. minucie Philippe Coutinho pokonał bezradnego w tej sytuacji reprezentanta Polski. Arsenal doprowadził do wyrównania jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Na listę strzelców wpisał się Mathieu Debuchy.

W 65. minucie Olivier Giroud wyprowadził Arsenal na prowadzenie. Od 92. minuty „Kanonierzy” grali w przewadze jednego zawodnika – Fabio Borini obejrzał drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko. Korzystny dla stołecznej drużyny wynik spotkania utrzymywał się do 7. minuty doliczonego czasu gry, wówczas Martin Škrtel pokonał Wojciecha Szczęsnego i zapewnił remis dla swojej drużyny. Warto odnotować, iż druga połowa spotkania została przedłużona o 9 minut. Brzmkarz reprezentacji Polski zanotował bardzo dobry występ, kilkukrotnie uratował swoją drużynę przed utratą bramki, a przy strzałach Countinho i Škrtela nie mógł uchronić zespołu przed utratą bramki. Arsenal po 17 kolejkach z dorobkiem 27 punktów zajmuje 6. miejsce w tabeli Premier League.