Reprezentacja Polski w ostatnich 12 miesiącach odnotowała znaczny awans pozycji w rankingu FIFA. W sierpniu według FcTables zajmiemy rekordowe 5 miejsce. Ranking generowany jest na podstawie meczów rozegranych w ostatnich 4 latach. Każdy rok ma przypisaną odpowiednią wagę, dzięki czemu najwyżej punktowanymi pojedynkami są spotkania rozegrane w ostatnich 12 miesiącach. Dobra postawa podopiecznych Nawałki sprawiła, że do konta Polaków w 2016 przypisano aż 8923 punkty, a w tym roku 5586 pkt.

Awans na z 6 na 5 miejsce jest możliwy dzięki temu, że Portugalia straciła część punktów za 2014 rok, w taki sposób nasi reprezentacji awansowali mimo że nie zagrali żadnego meczu. Więcej o sposobie naliczana punktów znajdziesz na blogu FcTables (https://pl.fctables.com/blog/jak-obliczany-jest-ranking-fifa/)

Warto odnotować, że Niemcy spadli z pozycji lidera na rzez Brazylijczyków, Szwajcaria znalazła się tuż przez Polską, zajmuje 4 miejsce i ma przewagę tylko 10 punktów nad nami.  W pierwszej dziesiątce nastąpiła zmiana na pozycji 9, Belgia wyprzedziła Francę. Międzynarodowa federacja piłki nożnej jest często krytykowana za sposób przyznawania punktów do rankingu, co ciekawe drużyny żeńskie oceniane są przez system Elo, który jest bardziej sprawiedliwy i nie powoduje tyle kontrowersji.

Z symulacji przeprowadzonej w rankingu Fifa z Kazachstanem u siebie, a jeśli Argentyna straci punkty w meczu z Urugwajem to zajmiemy 3 miejsce!  Wrześniowy oficjalny ranking zostanie opublikowany 14 września.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.