fortuna

Real Saragossa także chce Perquisa

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym sezonie Primera Division, na hiszpańskich boiskach będziemy oglądać dwóch Polaków. Poważnie zainteresowane pozyskaniem Damiena Perquisa są bowiem Betis Sewilla i Real Saragossa.

Dzisiejsze wydanie „Przeglądu Sportowego” informuje, że reprezentant Polski jest zdecydowany na odejście z Sochaux FC. Obrońca miał zresztą powiedzieć o tym żurnaliście dziennika po zakończeniu meczu z Estonią (0:1).

– Powiedziałem, że chcę odejść z klubu. Rozmawialiśmy na ten temat z trenerem. Uważam, że postawił sprawę uczciwie i po prostu teraz szuka innych rozwiązań, nie pasuję mu do systemu. Jeśli coś się trafi, na pewno odejdę – przyznał Perquis.

Według hiszpańskiej gazety „AS”, Polak jest celem transferowym numer 1 Betisu Sewilla, który ma złożyć ofertę w okolicach 1-1,5 mln euro. Kontrakt 28-latka z Sochaux wygasa za rok, dlatego działacze francuskiego klubu mogą przystać na tą propozycję.

Inne zdanie na ten temat ma „Przegląd Sportowy”, bowiem według informacji polskiego dziennika wynika, że bliżej pozyskania reprezentanta Polski jest Real Saragossa. 16. zespół ma swojej kadrze zaledwie jednego nominalnego stopera, dlatego trenerowi Manolo Jimenezowi zależy na transferze polskiego obrońcy.

Jeżeli Perquis trafi do jednego z tych klubów, będzie drugim Polakiem, który przeniesie się latem do Primera Division. Bardzo bliski podpisania kontraktu z Levante UD jest bowiem Dariusz Dudka, który de facto, w poprzednim sezonie również występował na francuskich boiskach.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.