fortuna

Real chce Fabiańskiego!

Sensacyjnie wieści dochodzą z Hiszpanii. Jose Mourihno ponoć na swojej liście życzeń ma dwóch Polaków. Oprócz Łukasza Piszczka portugalski szkoleniowiec chętnie widziałby w drużynie Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz miałby zostać zmiennikiem Ikera Casillasa.

Zdaniem hiszpańskiej gazety „As” Mourinho szuka bramkarza na wzór Jerzego Dudka, czyli ogranego w Europie i ze sporym doświadczeniem. Jednym z kandydatów na to stanowisko jest Łukasz Fabiański. Polak miałby stanowić alternatywę w przypadku kontuzji Ikera Casillasa.

Fabiański jest obecnie rezerwowym Arsenalu i nie ma zbyt wielkich szans na grę. Bezapelacyjnie pierwszym bramkarzem u Wengera jest Szczęsny i wydaje się, że jest to wybór na lata. Były bramkarz Legii w lecie najprawdopodobniej dostanie zgodę na transfer i oferta z Realu może go bardzo zainteresować.

Na pozycje zmiennika Casillasa Real ma jeszcze 12 kandydatów. W tym gronie Fabiański i Rene Adler są najmłodsi. Listę uzupełniają: Manuel Almunia (wypożyczony z Arsenalu do West Hamu), Chris Kirkland (Wigan), Heurelho Gomes (Tottenham), Flavio Roma (Milan), Julio Sergio (Lecce), Craig Gordon (Sunderland), Carlo Cudicini (Tottenham), Andre Lenz (Wolfsburg), Hans-Jorg Butt (Bayern), Alex Manninger (Juventus) oraz Andreas Issakson (PSV).

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.