fortuna

RB Lipsk rozwiązał kontrakt z Mrowcem i Wisio

Ralf Rangnick zastąpił Petera Paculta na stanowisku trenera RB Lipsk. Nowy szkoleniowiec zadecydował o rozwiązaniu kontraktu z pięcioma piłkarzami. Wśród nich znaleźli się Tomasz Wisio i Adrian Mrowiec.

– Jest to czysto sportowa decyzja, która została podjęta zgodnie z moją wizją, w jaki sposób chcemy grać w piłkę w przyszłości. Było to konieczne, aby moja praca była bardziej efektywna – wyjaśnił swoją decyzję Rangnick.

Wisio był piłkarzem zespołu z Lipska tylko przez pół roku. W styczniu podpisał półtora roczną umowę z niemieckim zespołem, która jak wiadomo, nie zostanie wypełniona. W sumie wystąpił w 14 meczach w Regionallidze (4. poziom rozgrywkowy).

Całkiem inaczej wygląda sytuacja Mrowca. W czerwcu zakończył się jego kontrakt z Heart of Midlothian. Pomocnik zdecydował się przyjąć ofertę RB, z którym związał się na dwa lata. Po 14 dni dniach treningów z tym zespołem, jego umowa została rozwiązana. W związku z tym piłkarzowi należy się wysokie odszkodowanie. Według „Bildu” wynosi ono aż 500 tysięcy euro.

Nieoficjalnie powodem pożegnania się z pięcioma piłkarzami, była chęć odmłodzenia zespołu. Oprócz Adriana Mrowca (28 lat) i Tomasza Wisio (30), klub opuścili: Pascal Borel (33), Timo Rost (33) oraz Pekka Lagerblom (29).

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.